Text Size

"Wolbrom - nasza mała Ojczyzna"


p1f4qmqa7j189l1jtu1gpo1plg3s91bW minionym tygodniu grupy "zerówkowe" - "Smerfy" i "Gumisie" poznawały swój najbliższy region i miejscowość. Praca z mapą pozwoliła na określenie uksztaltowania terenu naszej okolicy a wirtualny spacer po mieście przybliżył dzieciom ciekawe miejsca i zakątki.

Nie obyło się również bez poznania historii powstania naszego miasta oraz bardziej znaczących faktów historycznych. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego akurat W. Łokietek widnieje na herbie naszego miasta i skąd nazwa Wolbrom. Dzieci porównywały fotografie miasta sprzed lat z najnowszymi, próbowały odgadnąć, co to za miejsce? Ciekawym zwieńczeniem tematu była praca dzieci na temat "Wolbrom za 100 lat". Ciekawych interpretacji tematu zapraszamy do galerii zdjęć.