Text Size

DZIEŃ PROFILAKTYKI W SZKOLE

DSCN8147 Kopiowanie
Życie w XXI wieku daje społeczeństwu nie tylko wiele możliwości, ale równocześnie stawia wyzwania i przysparza problemów. Coraz częściej dotykają one również młodzieży. Aby wyjść temu naprzeciw, Zespół ds. Profilaktyczno-Wychowawczych zorganizował w naszej szkole Dzień Profilaktyki. Obejmował on warsztaty dla uczniów poszczególnych klas, szkolenie dla nauczycieli oraz prelekcję dla rodziców, podczas Dnia Otwartego.

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach „Czy dokuczanie jest przemocą?”. Czwartoklasiści oraz siódmoklasiści – „Jak radzić sobie z emocjami?”. Z kolei uczniowie klas szóstych brali udział w zajęciach pt. „Fonoholizm – jak zapobiegać?”; natomiast tematem warsztatów dla ósmoklasistów był „Nałóg – przegrane życie”.

Podczas Dnia Profilaktyki, uczniom klas I – III wręczono dyplomy i nagrody w powiatowym konkursie plastycznym „Bezpieczny Internet”, organizowanym przez Komendę Powiatowej Policji w Olkuszu. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie, na korytarzu przed salą, w której odbywały się warsztaty profilaktyczne. Zwycięzcom i uczestnikom – o których pisaliśmy już wcześniej, tuż po ogłoszeniu przez KPP w Olkuszu wyników konkursu – jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Anna Starostecka, Małgorzata Strózik-Ciepał