Text Size

Szkolny Konkurs Ekologiczny

Zdjęcie 002
W dniu 22 kwietnia każdego roku obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. Tego dnia ludzi wiąże chęć ratowania Ziemi - planety coraz bardziej zagrożonej nadmierną ekspansją ludzkiej cywilizacji. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi – robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza.

Nasza szkoła nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok włącza się w akcję ratowania Ziemi. Postawy ekologiczne w stosunku do otaczającej nas przyrody są kształtowane na bieżąco. Propagujemy działania zmierzające w kierunku ochrony środowiska, w tym celu przeprowadzane są różne akcje, które mają na celu angażować uczniów w działania na rzecz ochrony naszej planety np. zbiórka makulatury, zbiórka baterii, zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska.

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny dla klas V- VII. Organizatorkami były panie Aneta Dobrek i Beata Miłoszewska.

Konkurs składał się z kilku konkurencji, w których przedstawiciele klas rywalizowali między sobą:
a) Quiz ekologiczny - drużyny losowały karteczki z pytaniem i odpowiadały na nie.
b) Zakupy ekologiczne –wybór produktu ekologicznego sklepie.
c) Hasło promujące ochronę przyrody.
d) Pokaz mody ekologicznej. Jeden uczeń z klasy przedstawiał strój wykonany z materiałów nadających się do przetwarzania (surowców wtórnych).
e) Segregacja odpadów na czas.

Uczniowie bardzo aktywnie brali udział we wszystkich konkurencjach rywalizując o zwycięstwo.

Wyniki w Szkolnym Konkursie Ekologiczny
I miejsce - klasa 7b
II miejsce - klasa 6a
III miejsce - klasa 7a
Wyróżnienie klasa 5a i 5b

Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

Pamiętajmy słowa Floriana Plita ,,Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego z nas”, dlatego tylko wspólne działania mogą przynieść zamierzone efekty.

Mamy nadzieję, że poprzez zabawę kształtujemy dobre nawyki związane, np. segregacją odpadów, oszczędzaniem energii i wody.