Text Size

Zwycięzcy XX Powiatowego Konkursu Czytelniczego

Konkurs 1 Kopiowanie
18 maja w Bibliotece Pedagogicznej w Olkuszu odbyło się wręczenie nagród w XX Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Dwadzieścia lat minęło…”. W tej edycji konkursu przedstawiciele naszej szkoły wykazali się doskonałą znajomością lektur konkursowych, o czym świadczą uzyskane przez nich wyniki:

I miejsce - Franciszek Pluta kl. VIIb,
II miejsce - Zuzanna Serwatka kl. VIIb.

W etapie powiatowym konkursu wzięło udział 98 uczestników z 21 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali:

  • Aleksandra Strzałka kl. VIIIb, Kinga Ciepał kl. VIIIa, Bartosz Struzik kl. VIIIb - opiekun Gabriela Pluta,
  • Franciszek Pluta kl. VIIb, Zuzanna Serwatka kl. VIIb, Kamil Płowiec kl. VIIb, Alicja Mazur kl. VIIa, Patrycja Pachołek kl. VIIc, Emilia Fabian kl.VIIb, Hanna Cygnarowska kl. VIIa – opiekun Anna Klich.

Konkurs został przeprowadzony online za pomocą aplikacji Testportal. Uczestnicy odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące treści literatury konkursowej:

Agata Christie – „Morderstwo w Orient Expressie”,
Antoine de Saint-Exupery – „Mały Książę”,
J.K.Rowling – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”,
John Green – „Gwiazd naszych wina”.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak wiele korzyści daje nam czytanie. Jeżeli, idąc śladem Wisławy Szymborskiej, stwierdzimy, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, możemy w łatwy sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu – Gabriela Pluta i Anna Klich.